Mazot Otomatiği Arızası Nedir? Nelere Yol Açar?

Mazot otomatiği arızası ortaya çıktığında depoda bulunan yakıtın motora ulaşması mümkün olmaz. Bu sayede aracın beklenen koşul ve standartlarda çalışması söz konusu olmaz. Mazot pompası ve buna bağlı her bir parçanın uyum içinde çalışması gerekir. Aracın çalıştığı esnada motorun mazotla aralıksız beslenmesi zorunludur. Herhangi bir arıza durumunda motora yakıt ulaşmaz ve birçok sorunun baş göstermesi mümkün olur. Bu tür bir arıza sonucunda:

  • Araç rölantide sarsıntılı çalışır.
  • Motora gaz verilince boğulma söz konusu olur.
  • Araç beklenmedik şekilde stop eder.
  • Bazı durumlarda araç motora yakıt alamadığı için hiç çalışmaz.
  • Araç çalışsa dahi hızlanmada önemli sorunlar yaşar.
Mazot otomatiği arızası durumunda sağlıklı bir yolculuk yapmak imkânsız hale gelir. Genelde yakıt kalitesi ile bu arızanın çok bağlantılı olduğu düşünülür. Yakıt sisteminde ortaya çıkan kir ve tortu gibi unsurların tıkanmaya ve bozulmaya yol açtığı düşünülür.
Traktör mazot otomatiği arızası

Mazot Otomatiği Arızası Nedir? Nelere Yol Açar?

Traktör Mazot Otomatiği Arızası Durumunda Ne Yapmak Gerekir?

Traktör mazot otomatiği arızası ortaya çıkarsa öncelikle bu durumu mevcut belirtilere bakarak görmek mümkün olur. Sonrasında ise işin erbabı olan servisimize müracaat ederek en isabetli adımı atmış olursunuz. Yakıt sistem bileşeni olan parçaların arıza durumunda tamir ve değişim hizmetlerimiz çok önemli bir çözüm avantajı sağlar. Bu konuda verdiğimiz garantili hizmetler sorunun tekrarlamamasına neden olur. Bu sayede yollara daha güvenli şekilde çıkmanız söz konusu olur.

Traktör Mazot Otomatiği Arızası Durumunda Ne Yapmak Gerekir?
Hemen Ara Yol Tarifi
X