Dizel Mazot Pompası Arızası Neden Olur?

Dizel mazot pompası arızası önemli bir sorundur ve genelde yakıt deposunda bulunan tortu ve kir sebebiyle ortaya çıkar. Mazot alımı esnasında güvenilir istasyon markaları tercih edilmelidir. Yakıt kalitesi yeterli olduğunda mazot pompasının herhangi bir tıkanıklık ya da bozulma yaşaması söz konusu olmaz. Yakıt kalitesi bozuldukça bunun yakıt pompası üzerinde gözle görülür bir etkisi ortaya çıkacaktır.

Dizel mazot pompası arıza nedenlerinden biri de sürekli olarak düşük miktarda yakıt almaktır. Deponun alt kısmında yer alan yakıtın motora ulaşma süreci daha zorludur. Yakıt deposu dolduğu zaman yakıtın motora ulaşması kolaylaşır. Yakıt deposu tam olarak dolmadığında pompanın zorlanması ve arıza tapması söz konusu olur.

Dizel Mazot Pompası Arızası Neden Olur?

Mazot Pompa Arıza Belirtileri Nelerdir?

Mazot pompası arıza belirtileri aracın yakıt sisteminde işlerin iyi gitmediğine işaret eder. Yakıt pompasında oluşan sorunlar nedeniyle aracın gücünde ve performansında önemli kayıplar yaşanır. Bu durumun önüne geçebilmek açısından sorunları zamanında algılamak ve atılacak adımlar konusunda hızlı davranmak gerekir. Mazot pompası arıza belirtileri:

  • Motorda boğulma,
  • Aracın stop etmesi,
  • Rölanti, esnasında sarsıntı,
  • Aracın hiç çalışmaması olarak görülür.
Bu tür bir arızanın ortaya çıkmasına bağlı olarak hemen tedbir amaçlı olarak işin uzmanı olan servisten yardım almak gerekir. Araca aşina olan ve değişiklikleri hemen tespit eden araç sahipleri zaman kaybetmeden çözüm için hızlı adım atar. Mazot pompası tamiri servisimiz bu konuda güvenilir hizmet noktasıdır.

Mazot Pompa Arıza Belirtileri Nelerdir?

Mazot Pompası Değişimi Hizmetimiz

Mazot pompası değişimi gerekli olduğunda parça ve değişim kalitesi ile öne çıkmış olan servisten yardım almak gerekir. Servisimiz donanımlı ve tecrübeli ekipleri ile değişim konusunda her zaman kendine güvenir. Kaliteli parça ve garantili değişim konusunda bize güvenip en doğru kararı vermiş olursunuz. Servisimizde sunduğumuz hizmetler modern teknolojinin getirdiği uygulama ve parçalarla kendini gösterir. Her türlü işlemi başarıyla yaptığımız istasyonlarımız, aracınıza müdahale etme konusunda ustalarımıza önemli kolaylık sağlar.

Mazot Pompası Değişimi Hizmetimiz
Hemen Ara Yol Tarifi
X